PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=232993}

Niewidzialny

The Invisible
6,8 21 823
oceny
6,8 10 1 21823
Niewidzialny
powrót do forum filmu Niewidzialny

dalej czytaj tylko jesli juz ogladales ....................................
juz na samym poczatku pomyslalem 'WTF?' jak annie zakosila jakas bizuterie z wystawy - bo co to za geniusz kladzie drogocenne klejnoty za zwyczajna szyba, i nawet kamery nie daje tylko jakis lamerski alarm, no ale to jest akurat jedna z mniejszych, malo znaczacych niedorzecznosci - to co mnie powalilo na kolana to akcja przenoszenia ciała - nie jestem ekspertem od trupow ale czy nie wydaje sie wam ze gdyby koles byl martwy od kilku dni to by calkiem zesztywnial? jak to mozliwe ze jego przyjaciel przenoszac cialo nie zwrocil uwagi na to ze on oddycha, serce mu bije, jest miekki i zapewne w miare cieply...albo na koncu annie slyszala dosyc wyraznie co koles do niej mowi - to czemu z nim sobie nie porozmawiala?

naprawde nie wiem jak ocenic ten film, w polowie myslalem ze dam 7.5/10 bo wydawal sie dosyc dobry, w kazdym razie nie nudzilem sie... no ale po seansie pomyslalem ze z takim scenariuszem ten film w ogole nie powinien trafic do produkcji - bo takie rzeczy jak z tym cialem to przeszly juz nie raz ale w komediach....

ocenił(a) film na 7

zgadzam się , najbardziej zawiodłem się końcówką, przez cały film nikt go nie słyszy, aż tu nagle bez uzasadnienia ona słyszy wszystko co do niej mówi ...

naciągane 7/10

ocenił(a) film na 10
Adi_G

Naciagany moze i tak, mi tam sie podobal. Moze trafial doniej no bo to ona go tak uzadzila, no i nie dawalo jej to spokoju.

ocenił(a) film na 8
miidniight

A mi się wydaje że wszystko działało z początku na bazie wyrzutów sumienia... To dzięki jego "sile przebicia" (nie wiem czy to dobre określenie) ona miała wrażenie jakby słyszała jego głos, z czasem on nauczył się docieraj do niej poprzez właśnie te wyrzuty. Nie wiem... coś pokiełbasiłem:P Już późno jest... Tak czy inaczej rozumiem ten film tyle że teraz nie wiem jak to wyjaśnić:P Może kogoś naprowadziłem i się zorientował:)

mozliwe ze to wyrzuty.. no i mozliwe ze ona go slyszala bo sama umierala ;)... ogolnie film ciekawy na 7 jak dla mnie

Co do przenoszenia ciala no to lerzac w jakiejs "studni" pare dni to raczej cieply bys nie byl.. raczej tez mial bys slabe tetno i plytki oddech wiec ciezko bylo by w stresie nie myslac o tym w ogole to dostrzec.. do tego nie bylo pokazane przenoszenie ciala wiec nie wiadomo kto tak naprawde niosl "zwloki" :p

mi jakos przeszkadzalo to ze nick bedac tym "duchem" obijal sie o wszystko jakos glupio to bylo przedstawione.. bardziej by mi pasowalo gdyby wszystko bylo by ukazane tak jak by byl normalnie duchem...

ocenił(a) film na 9

mnie najbardziej zdziwiła jak on odpędził gołębie i one faktycznie też odfrunęły - zwracając przez to uwagę policjantki w samochodzie. Przecież w rzeczywistości powinne one nie drgnąć.

mANiaC

Ale w filmie wymyślili sobie motyw że zwierzęta postrzegają trochę inaczej i widzą więcej, albo poprostu inaczej. Zauważ że pies tropiący w czasie poszukiwań w lesie też go widział, kiedy znaleźli zegarek ;)
Tak więc można się spierać czy to fajny motyw czy nie, bo w sumie jak ktoś ma psa to może zaobserwować czasem na spacerze że pies nagle zaczyna się gdzieś patrzeć zaintrygowany, w stronę gdzie pozornie nic nie ma, albo przynajmniej my ludzie nie widzimy ;) albo szczeka nie wiadomo na co ;P

A tak w ogóle, to ktoś widział szwedzki oryginał ?

ocenił(a) film na 6

Enjoy, mam bardzo podobne odczucia co do tego filmu. Nie powiem, oglądało się go naprawdę dobrze, ale nielogiczności w tym filmie jest zbyt wiele. Nie wiem czy to wina książki, czy scenarzyści filmu chcieli go trochę 'podkolorować' dla widza, ale niektóre sceny są wręcz śmieszne. Kilka juz żeście wymienili, ale pomilnęliście chyba najważniejsze: to z jaką łatwością Nick znajdował Annie (zresztą nie tylko ją). Z całego filmu wynika, że duch Nicka nie miał jakichś nadzwyczajnych zdolności typu przechodzenia przez ściany bądź teleportacji, ba, zachowywał się zupełnie jak normalny człowiek, nawet spał! Ale w kolejnych scenach przenosi sie z miejsca na miejsce jakby był wszystkowiedzący i latający... A to do domu Peta, a to do siebie, a to do klubu za Annie (której nikt nie potrafił znaleźć). Nie wiem jak Was, ale mnie to denerwowało... I to zakończenie... Zdecydowanie niewykorzystany potencjał, daję 6/10 co w perspektywie tych błędów w fabule i tak jest bardzo dobrą oceną.

użytkownik usunięty
Mikez

no wlasnie film w miare moze byc tylko ta koncowka tragiczna poprostu.w pewnym momencie myslalem ze ogladam uwierz w ducha,bo annie go slyszy tak dobrze a wczesniej jakos ledwo dla mnie slby byl ten film wlasnie przez koncowke

szwedzki pierwowzór ma lepsze zakonczenie i sie tak nie ciagnie jak wersja amerykanska

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones