PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=108160}

Niewidzialny

Stealth
5,9 11 605
ocen
5,9 10 1 11605
5,0 4
oceny krytyków
Niewidzialny
powrót do forum filmu Niewidzialny

W filmie brakuje jedynie macross'a, reszta żywcem wzięta z anime. Trójka bohaterów, na szczęście oszczędzono nam trójkąta miłosnego. Samoloty, technika, sztuczna inteligencja, która z czasem odkrywa ludzkie uczucia (Sharon Apple), niesubordynowany samolot (ghost), podobny charakter głównego bohatera (Isamu) i do tego dosłownie odwzorowana scena, kiedy atakują azjatycki budynek i omal nie dochodzi do "black out" (Isamu identycznie traci władzę nad sobą i maszyną, lawirując nad ulicami). Jedyna różnica to ta, iż w macross'ie to Guld Bowman poświęca swoje życie w imię przyjaźni, tu robi to AI.
Konkluzja? Mam głęboką nadzieję, że Gainax będzie bardziej pilnował swojego arcydzieła (Neon Genesis Evangelion) i nie da go zamerykanizować.

Nanako

Słyszałem, że ten film wzoruje się na "Macross Plus" oficjalnie. Więcej nawet, miał on nosić ten właśnie tytuł, ale zrezygnowano z tego na skutek zmian w fabule i jakichś przepychanek "na górze". Nie bardzo mi się chce przekopywać przez odmęty internetu, żeby sprawdzić czy ta plotka jest prawdziwa czy też nie. Jeżeli to nie jakiś "kit", można by wrzucić informację do ciekawostek.

Pozdrawiam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones