PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=680642}

Locke

7,0 52 265
ocen
7,0 10 1 52265
7,1 34
oceny krytyków
Locke
powrót do forum filmu Locke

Film bardzo mi się podobał, jeden z tych które udowadniają, że samym scenariuszem, można nakręcić dobry film, bez efektów specjalnych czy scen akcji, po prostu genialny w swej prostocie.

Jedyną rzeczą, którą na pewno bardzo ciężko dobrze zmontować w wielu filmach, to zmienianie się tła akcji, z racji tego, że jechałem tą trasą kilka razy, wychwyciłem pare małych błędów - przez cały film Ivan jedzie autostradą M6, po czym zjeżdza na M1, aby dostać się do Londynu, zmiana autostrady, to jedyna okazja na spotkanie świateł drogowych, podczas całej tej trasy, jednak on zatrzymuję się na sygnalizacji kilkukrotnie podczas całego filmu. W ponad połowie trasy, parę minut po tym jak mówi, że jest koło Luton, zbliża się do wyrażnie widocznej tablicy ze zjazdem na North Watford, po krótkim czasie, widać jednak że stoi gdzieś na światłach (których nigdzie nie ma prawa być), znów po chwili widać w oddali tablice (niezbyt widoczną) z drogowskazem na St. Albans (który powinien minąć ok 5 min wcześniej, przed North Watford) a po 15 minutach, od momentu minięcia owej talicy 'North Watford', zbliża się do zjazdu na 'Watford' (jest to kolejny po 'North Watford" zjazd, oddalony może maxymalnie 5 minut drogi)

W skrócie Luton -> North Watford -> St. Albans (cofnięcie się) -> Watford (opóznienie około 10 minut)

Nic wielkiego, napisałem to raczej jako ciekawostke niż jakiś błąd który miałby zaważyć na ocenie :D

ocenił(a) film na 7
Phos23

Aż przeczytałem z ciekawości ;)
Owszem, również jeździłem tą trasą i faktycznie może być to delikatne potknięcie. Dla mnie jednak bardziej irytujące było dawanie tych samych "przebitek" kilka razy podczas filmu - mimo że nasz bohater przemierzał jakiś dystans to i tak za oknem Jego BMW mieliśmy przeważnie te same ujęcia, które się przeplatały ze sobą na zmianę ;) Dawno to oglądałem więc nie powiem ile tego było, na pewno jedno powtórzyło się kilkakrotnie. Pewnie takich potknięć było więcej, jeśli ktoś chciał się na siłę doszukać błędów ;)

Mimo to.... Zmontowanie tego typu filmu nie należy do najprostszych - Tu nie ma akcji, na dobrą sprawę tu nic nie ma, by montażysta mógł się poratować jakimś dobrym ujęciem i urozmaicić film ( mowa o scenach w aucie). Moim zdaniem Justine Wright odwalił kawał dobrej roboty i nie bez powodu też dostał nagrodę za montaż. Chodź na pewno duża tu zasługa Toma Hardego, który swoją świetną grą aktorską zniwelował skupienie widza na aspektach technicznych w filmie.

ocenił(a) film na 10
Phos23

Nie oglądałem tego w kinie.. tylko w tv z dubbingiem.. Do niego dopiero można się doczepić..:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones