PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5193}

Drakula

Dracula
6,8 1 723
oceny
6,8 10 1 1723
6,5 4
oceny krytyków
Drakula
powrót do forum filmu Drakula

Świetny

ocenił(a) film na 10

Chyba najbliższy klimatowi książki. Ktoś już raz napisał że ten film jest lepszy od filmu Coppoli. I tak zgadzam się z tym w całosci. Aktorzy tutaj są zdecydowanie lepsi. Langella w roli Draculi jest również lepszy od Oldmana. Jest subtelny , czarujacy i tajemniczy. Film ma też u mnie duży plus za to ze jest prawie całkiem carno-biały. Te wszystkie niemal zupełnie wyblakłe kolory idealnie podbudowują klimat. O postaci Draculi też w tym filmie nie wiemy kompletnie niczego więc ten film ma plus za tajemniczość. I o ile film Coppoli kończy sie "tryumfalnie" to tu zakończenie rzuca nam "czy aby na pewno?". I to było świetne. Stawiam ten film wyżej niż ten Coppoli za klimat, subtelność i lepszych aktorów, tylko szkoda że to nie Pleasence zagrał Van Helsinga. Moim zdaniem lepiej nadawał się do roli ekscentrycznego doktorka (jak to było w Halloween).

ocenił(a) film na 10
mim1312

I już Cię lubię:)
A Frank Langella jest genialny. Szkoda, że nikt go wtedy nie zaangażował do roli hrabiego Monte Christo, bo byłby idealny. Albo teraz, jako Woland, gdyby ktoś się zabrał za "Mistrza i Małgorzatę".
A co powiesz o Kate Nelligan?

ocenił(a) film na 10
littlelotte52996

Jej rola również na wysokim poziomie. Zagrałą silną i zdecydowana kobietę, nie to co Winona Ryder w filmie Coppoli.

ocenił(a) film na 10
littlelotte52996

Poza tym, w tym filmie wyglądała po prostu pięknie

ocenił(a) film na 10
mim1312

Ten film jest jednym z niewielu bezpretensjonalnie romantycznych filmów, które zdarzyło mi się oglądać. I ma chyba najpiękniejszą scenę walca w historii kina. Niektóre sceny widziałam tyle razy, że dialogi znam już na pamięć:)
A Pleasence był brany pod uwagę do roli Van Helsinga?

ocenił(a) film na 10
littlelotte52996

nie wiem, ale powinien być.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones