PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=687215}

Batman v Superman: Świt sprawiedliwości

Batman v Superman: Dawn of Justice
5,8 127 728
ocen
5,8 10 1 127728
4,2 28
ocen krytyków
Batman v Superman: Świt sprawiedliwości
powrót do forum filmu Batman v Superman: Świt sprawiedliwości

... jak słyszę wypowiedzi, że film jest 'zbyt mroczny i poważny' (co to znaczy?). To ileś głupkowatych żartów i tekstów by było na plus widziane?
A jaki jest faktycznie dla mnie -niebawem ocenię ;)

ocenił(a) film na 4
Witcher

Avengers jest jaki byc powinien. Czy sie komus podoba czy nie to jego sprawa. Przede wszystkim kreacja postaci. W BvS tylko Affleck stanal na wysokosci zadania. Superman irytujacy, w ogole nie przypomina komiksowego, lex luthor - szkoda gadac.
O to moim zdaniem rozbija calosc. Klimat filmu jak najbardziej w porzadku. Przez zle dobranych aktorow ciezko obejrzec wiecej niz raz.

Uag

No i ciekawi mnie co ci się tak w tych infantylnych Avengers podobało, że aż tak wysoką notę dałeś.

ocenił(a) film na 5
Witcher

Ciekawi mnie co w tym marnym filmidle jest ze dasz mu wysoka ocene. Z pewnościa dasz minimum 8 a zatem nie mam co z toba dyskutowac.
BvsS 9/10??? O Bozę z kim ja rozmawiam XD XD XD

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 4
Weos

Polecam bardziej się rozglądać. Wpis, który krytykujesz, jest parodią tego, co napisał Witcher. Także chyba ten zwrot jest do niewłaściwej osoby, co trzeba.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7
JBridgess

Świetna riposta op tygodniu. Długo nad tym myślałeś ale było warto

ocenił(a) film na 7
ant887

po tygodniu *

ocenił(a) film na 3
Witcher

W czasie ultrona przynajmniej były ciekawe postaci, ich losy kogokolwiek obchodziły. O ile śmierć w zarówno jednym jak i drugim filmie nikogo nie obeszła, o tyle w BvS umiera jedna z najważniejszych postaci więc tutaj też na plus widowiska Marvela. Dodatkowo w ultronie był wspomniany humor, który ratował całe widowisko tutaj natomiast humoru brak, i można było sobie pooglądać smętne mordki pozbawione emocji. Z resztą 'humoru nie było' to też pojęcie względne, bo suchary lexa to chyba była próba wprowadzenia jakiegoś humoru.

Zasadniczo to jest tylko jedna rzecz na plus BvS - główny Villain. Beznadziejny Lex jest mniej beznadziejny od beznadziejnego Ultrona :D

No i najgorszą wadą tego filmu jest fakt, że to jakiś zlepek różnych nie pasujących do siebie scen. Wycięcie części z nich nie sprawiło by żadnej, ale to żadnej różnicy.

PS. Wole postaci DC - Batmana, Supermana, Supergirl, Catwoman i Flasha... Iromana i innych nigdy nie lubiłem, ale przekonał mnie do nich własnie filmy Marvela. Jeśli chodzi o BvS, mamy tutaj znane, fajne i lubiane postacie w gównianych filmach i jeśli mam wybrać który słaby film obejrzeć czy to Ultrona czy BvS oczywiście wybiorę ultrona (który ma u mnie ocenę 8/10) własnie ze względu na bohaterów którzy wzbudzają niekiedy niechęć czasem sympatie ale przynajmniej mnie obchodziły ich losy. Gdyby postacie DC były przestawione w sposób z czasu ultrona, to film zrobił by furrorę, a gdyby Marvel zaliczył wpadkę na miarę BvS, to ich uniwersum szybko by runęło.

Nie mam pojęcia kto pójdzie na kontynuacje filmów DC, ale wyczuwam w nieodległej przyszłości klapy finansowe. Na miejscu DC ograniczył bym budżet kolejnych produkcji.


PS. Wyjaśni mi ktoś jaki w końcu jest powód utworzenia Justice League?

ocenił(a) film na 7
Artemisek

Ten film jest po prostu dla ciebie za trudny... Ręce opadają.

ocenił(a) film na 3
manga_maniak

Co konkretnie jest takie za trudne? Ten film jest wypchany tandetą i sztucznością, dialogi są nienaturalne, zachowania bohaterów, ich powody są po prostu idiotyczne w wielu momentach. Strasznie nienaturalnie wprowadzane jest 'uniwersum' filmowe - w tym filmie twórcy ewidentnie próbują klonować marvela utrzymując klimat dobrze ocenianej trylogii 'mroczny rycerz' ale ewidentnie polegli na całej linii.

ocenił(a) film na 9
Uag

Przesada z tym twoim komentarzem do oceny filmu. Jestem fanem Marvela,za to co robią i że MCU się rozwinęło do tak potężnych rozmiarów ale DC cenie za innowacyjność i że mają inne podejście, bo takie ma właśnie być. Czytałeś kiedykolwiek komiksy albo chociaż oglądałeś animowany film z DC? Jeśli tak to jest tam mrok, nawet w takich bajkach. Mają zdzierac na żywca od Marvela po to żeby się sprzedać?? Przynajmniej mają honor by tego nie robić. Nie wyobrażam sobie żeby podczas jakiejs sceny nagle któryś z bohaterów rzucił sucharem tak jak ma to miejsce w Avengers gdzie duszony przez Ultrona Thor wali do niego żartem (ale tak jak powiedziałem to Marvel i oni obrali taki ton w swoich filmach, który szanuję). Filmu nie oglądałem ale juz z doświadczenia wiem że Man of Steel tez został zjechany za powagę i fabułę a mimo to uważam że nie jest żadnym chłamem i wiem że ten film tez nim nie będzie. Jeszcze rozumie że dałbyś 5, może 6 ale 3 i ten komentarz.... Szkoda słów. Narka.

kiadimundi

Oglądałem wszystkie możliwe animacje i filmy, czytam komiksy a Batman jest na pierwszym miejscu w hierarhii bohaterów. Niepotrzebnie przywołujesz Marvela, bo to są zupełnie inne style, i osobiście wolę ten mroczny, przyziemny od DC bez żartów i humoru dla dzieci. Tutaj powaga nie jest problemem, tylko fakt iż film stara się być czymś ponad kino bohaterskie i to Snyderowi się kompletnie nie udało, bo po prostu scenariusz kuleje w każdym elemencie. Man of Steel oglądałem z wypiekami na twarzy do momentu, w którym nie stał się on zwykłą 'nawalanką' dwójki kryptonian. BvS po prostu nie jest tak dobry jak MoS. Fatalny 'origin' Doomsdaya, Luthor to kpina i bliżej mu do Riddlera niż Lexa, brak spójności w akcjach bohaterów, wymuszone cameo innych członków Justice League, nie wspominając już o moralności Batmana, której reżyser go po prostu pozbawił bez żadnego wyjaśnienia. Można stworzyć mroczny i dobry film- patrz trylogia Mrocznego Rycerza, czy np. Watchmen. Można też zrobić mroczny i gówniany film- patrz BvS.

ocenił(a) film na 9
Uag

Przywołałem Marvela, bo w komentarzu do oceny jaką dałeś BvS nawiązałeś do Marvela.

kiadimundi

By podkreślić jak źle to wygląda

ocenił(a) film na 9
Uag

No i sory ale dla mnie najgorszą częścią jest Thor Mroczny świat którego oceniłem na 7 ( i tak wysoko), bo humor w tym filmie był drętwy i fabuła trochę dziecinna i nie wydaje mi sie żeby Batman v superman był gorszy, wręcz przeciwnie nawet lepszy od Avengers Age of Ultron bo pierwswz częsc Avengers była dla mnie bardzo dobra także nie wiem czy z nią by mógł konkurować.

kiadimundi

Jak możesz bronić filmu którego nie widziałeś ? :D

ocenił(a) film na 9
Uag

Po prostu mam dobre przeczucia;)

ocenił(a) film na 5
Witcher

Kolejny idiota ktory sra pod siebie i jeszcze uwaza ze wystawienie oceny filmowi cokolwiek swiadczy. Film jest diaberlnie nudny, wiele watkow na sile wklejonych. Muda, nuda i jeszcze raz nuda. Na razie pajacu.

JBridgess

Nie rzucaj słów na wiatr, bo tytułu Pajaca i Idioty nikt ci nie chce zabierać. Oceniłem film 10/10 - jakim tekstem mi pociśniesz? Dawaaaaaaaaj JBridgess :D

ocenił(a) film na 5
regox

Tytul pajaca i idioty dzierzysz ty i nikt Ci tego nie zabierze. Szacun!

ocenił(a) film na 7
JBridgess

Natomiast tytuł analfabety roku, składamy na twoje ręce JBridgess.

ocenił(a) film na 5
Nyarlathotep_she

Nara pajacu.

ocenił(a) film na 5
Nyarlathotep_she

Randomowy frajerze.

ocenił(a) film na 7
JBridgess

Raczej "frajerko" jeśli już, to "she" na końcu nicka nie jest dodane bez powodu, no ale jak ktoś nie potrafi pisać , to i zapewne z czytaniem ze zrozumieniem jest kiepsko. Lepiej zacznij się przykładać do nauki bo nigdy gimnazjum nie skończysz.

ocenił(a) film na 8
Uag

Pragnę tylko zwrócić uwagę na jeden fakt. Wspominasz o 10 minutach walki pomiędzy bohaterami, ale zapominasz o tym, iż w The Dark Knight Returns walka trwa też tylko kilka minut. Z ocenianiem wstrzymuje się do jutra, gdy film zobaczę.

zlydzik

Z tym że Dark Knight Returns nie ma w tytule Batman vs Bane.

Miłego seansu! Mam nadzieję że chociaż Tobie się spodoba :)

ocenił(a) film na 8
Uag

Dzięki. Swoje przysłowiowe 3 grosze dorzucę do tematu po seansie :)

Pozdrawiam.

użytkownik usunięty
Uag

"Z tym że Dark Knight Returns nie ma w tytule Batman vs Bane."

O czym Ty piszesz? W Returns nie ma Bane'a.

On pisze o tym http://www.filmweb.pl/film/Batman+DCU%3A+Mroczny+rycerz+-+Powr%C3%B3t+cz%C4%99%C 5%9B%C4%87+1-2012-630781

http://www.filmweb.pl/film/Batman+DCU%3A+Mroczny+rycerz+-+Powr%C3%B3t+cz%C4%99%C 5%9B%C4%87+2-2013-662102

Ostatnia część trylogi Nolana, z Bane jako antagonistą ma tytuł Rises

http://www.filmweb.pl/film/Mroczny+Rycerz+powstaje-2012-506756

No tak, moja pomyłka.

użytkownik usunięty
Uag

Spoko ;p Każdemu się zdarza.

Uag

skoro dałeś avengersom 9/10 a tu 3/10 to widzę dwie możliwości. Albo jesteś fanem kiczowatego podejścia Marvela do komiksów i filmów na ich podstawie albo BvS to jeszcze większy gniot od Czasu Ultrona co fatalnie by wróżyło universum DC. Skoro jednak dałeś prawie maksymalną ocenę tamtemu filmowi to jednak realniejsza jest pierwsza opcja.

Darq85

http://www.rottentomatoes.com/m/batman_v_superman_dawn_of_justice/
http://www.metacritic.com/movie/batman-v-superman-dawn-of-justice

ocenił(a) film na 10
Uag

Rotten Tomatoes:
Forrest Gump - 72%
Rekinado - 82%
Dziękuję za uwagę!

użytkownik usunięty
unknown_user1

a czy na Rotten Tomatoes nie ocenia się waloru rozrywkowego ?

ocenił(a) film na 4

Według filmwebowych "krytyków" tylko dramat ma prawo mieć ocenę wyższą niż 7 - reszta kategorii filmowych w ogóle nie zasługuje na miano "filmu", a traktować je należy tylko jako ciekawostki ;)

ocenił(a) film na 6
Uag

W wielu filmach wszechobecna beznadzieja jest punktowana np. w filmach Smarzowskiego albo w filmie Pogorzelisko. Tam też nie ma salw śmiechu i mrugnięć okiem, które rozładowują emocje, a nikt się o to nie czepia. Naleciałości MCU są bardzo widoczne, ludzie, nawet krytycy poza Marvelem nie widzą już innych filmów komiksowych. Ma być beka, ma być luz i już

katedra

Niekoniecznie. Ludzie uwielbiają Mrocznego Rycerza i nowych X-Menów, a beki tam raczej nie uświadczysz. Brak lekkiego nastroju to nie jest problem BvS.

ocenił(a) film na 6
Uag

To było dawno, z X-Menami bym nie przesadzał, bo mało fanów znam tej serii.

użytkownik usunięty
katedra

Tu może nie chodzi o to, że sam film jest poważny. Tylko podobno ten scenariusz ssie razem z Lexem. Swoją drogą zastanawiam się co z nim zrobią w DCEU, podobno wypadł fatalnie, a Luthor to jedna z kluczowych postaci w DC.

ocenił(a) film na 6

Nigdy nie lubiłem Luthora. Zawsze w JL TAS był tym, który wysyła do walki mega hyper turbo przeciwników eSa typu Móżdżak czy Metallo. Niby mądry i cwany, taki Joker Supermana, tylko niezbyt wyrafinowany i kompletnie nudny.
Dlatego czekam na coś z Batmanem, bo przeciwnicy eSa to nudziarze, zupełnie jak on.

użytkownik usunięty
katedra

To, że Ty go nie lubisz, nie znaczy, że reszta też. Lex to kluczowa postać w DC i powinna zostać oddana z klasą (Kevin Spacey)

ocenił(a) film na 6

Spacey przeszarżował i wpadł w mega groteskę i karykaturalność.
Dalsza dyskusja pachnie mi próbą zemsty za przegraną inną potyczkę słowną,więc spadaj

użytkownik usunięty
katedra

Że co XDDD ?

ocenił(a) film na 6

Nic:)

użytkownik usunięty
katedra

Tak jak myślałem, a teraz marsz do kościoła z rodziną.

ocenił(a) film na 6

Nie ja wklejam zdjęcia ze starą na FB podczas balu przebierańców w szkole

użytkownik usunięty
katedra

Ale wklejasz zdjęcia ze starym w wannie.

ocenił(a) film na 1

xDDDDDDDDDD

użytkownik usunięty

Jak to co ? Nic. Superman już jest kopią Batmana i tak zostanie pewnie. Luthor to z tego co sugerują recenzje kopia Jokera ;)

Teraz każdy bohater i złoczyńca DC będzie jak ktoś od batmana ;D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones